1922 - 2017
95 lat Rycerza Niepokalanej

Nieodpowiednia treść? Zgłoś:

RN 12/2016
RN 12/2016

4 Matka pięknej miłości

O. Ignacy Kosmana OFMConv

Św. Paweł mówi o miłości, że jest łaskawa, cierpliwa; że nie szuka swego, wszystko znosi, nigdy nie ustaje… Ale nigdzie - jak się wydaje - nie pisze, że miłość jest po prostu piękna.

8 Dziewica i Matka

O. Rafał Kołodziejski OFMConv

To bardzo intrygujące, że Kościół przywiązuje tak wielką wagę do prawdy o dziewictwie Najświętszej Maryi Panny. Starożytni przeciwnicy chrześcijaństwa mocno drwili sobie z tej prawdy. Gdyby dziewictwo Maryi było dla orędzia ewangelicznego tylko drugorzędnym szczegółem, prawda ta roztopiłaby się w ogniu kpin i szyderstw. Tymczasem chrześcijanie, odpierając te zarzuty, tym więcej uświadamiali sobie, że wiara w dziewiczość Maryi jest sprawdzianem autentyczności wiary w Chrystusa.

10 Maryja czy Maria? Wokół sporu o Imię Matki Bożej

Marek Adam

Zanim staniemy przed Cudownym Wizerunkiem Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze, zanim przejdziemy przez Bramę Miłosierdzia, zanim pokłonimy się dwom wielkim czcicielom Maryi - Prymasowi Tysiąclecia i Polskiemu Papieżowi, zanim spojrzymy na jasnogórską wieżę, powita nas Niepokalana na szczycie kolumny...

12 Maryjna modlitwa utkana z Biblii (4). Przybądź nam, miłościwa Pani, ku pomocy

O. Tomasz Szymczak OFMConv

"Boże, wejrzyj ku wspomożeniu memu, Panie, pospiesz ku ratunkowi memu" - takimi słowami, zaczerpniętymi z Psalmu 70 zaczyna się każda część Liturgii Godzin. Jest to zatem chyba jeden z najczęściej cytowanych wersetów biblijnych świata.

14 Nikt nie przypuszczał

O. Raffaele Di Muro OFMConv

Intencja MI. Grudzień. Aby Wcielenie i Narodzenie Chrystusa były powodem do refleksji na temat miłosierdzia Boga do ludzkości.

16 Właściwa osoba na czasy powszechnego zakłamania

Angela Rita Serramazza

Ojciec Maksymilian Maria Kolbe jest znany z tego, że ofiarował swe życie za ojca rodziny w obozie koncentracyjnym Auschwitz. Pragnąc pociągnąć wszystkich ludzi do miłości Boga, ten franciszkanin wypełnił pierwszy warunek misji Kościoła, jakim jest naśladowanie Chrystusa, prawdziwego misjonarza Ojca, i zrobił tak jak On: uniżył się i ogołocił ze wszystkiego dla miłości bliźniego.

20 Niewidzialny, lecz wciąż obecny

Anna Kijak

Życie ziemskie jest tylko chwilą wieczności. Na śmierć nie mamy wpływu, ale możemy mieć wpływ na to, jak żyć i odchodzić z tego świata. Ks. Krzysztof zostawił świadectwo, jak godnie przekroczyć próg nadziei.

24 Nie było miejsca dla Ciebie

Bogdan Nowak

Każdego roku Tomek przygotowuje Wigilię dla swoich podopiecznych, których otacza serdeczną troską w ramach założonej i prowadzonej przez siebie organizacji charytatywnej "SOS dla Rodziny". To właśnie bezdomni znajdują tutaj stałe zajęcie i w ten sposób wypracowują środki pieniężne, które pozwalają im egzystować.

26 Ostateczne czasy miłosierdzia

O. Rajmund Marszałkowski OFMConv

"Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę jako Król Miłosierdzia" - te słowa Pana Jezusa, skierowane do św. Faustyny, mogą znaczyć, że żyjemy już w czasach ostatecznych.

28 Jan Długosz - duchowny, kronikarz, patriota

Łukasz Domitrz

W tym roku przypada 550. rocznica odzyskania przez Polskę Pomorza Gdańskiego. W ubiegłym - obchodziliśmy 600. rocznicę urodzin ks. Jana Długosza, który zmagania z zakonem krzyżackim udokumentował. Warto więc przybliżyć sylwetkę wielkiego polskiego kronikarza.

31 Z zabitymi dziećmi na rękach

Maria Bienkiewicz - założycielka Fundacji "Nazaret", od ponad 33 lat walczy o życie nienarodzonych dzieci, pozostając do dyspozycji matek, które wahają się, czy urodzić, czy też nie.

34 Żadne dziecko nie zasługuje na śmierć

Nazywa się "Dziewczyną Przypadku C" - i posłużyła jako uzasadnienie przymusowej aborcji, której została poddana jako 13-letnie dziecko. Po 16 latach wyznaje, że ta aborcja i jej konsekwencje są gorsze niż sam gwałt.

35 Odkłamać "czarne marsze"

W połowie września obrońcy życia złożyli w Sejmie projekt ustawy zapewniający prawną ochronę życia każdemu poczętemu dziecku, ale wyłączający spod sankcji karnej kobietę poddającą się aborcji.

37 Z życia MI

Miłosierdzie bez końca • Uczyli się Miłosierdzia • Wezwani do świętości • Rycerski Odpust.

41 Utylizator wad

Na słabości i ograniczenia warto sięgnąć po lekarstwo najlepsze z możliwych - słowo Boże zawarte w Piśmie Świętym. Ono wskaże drogę do ofiarnej miłości, która niczym utylizator potrafi spalić wszelkie wady i wszelki egoizm, aby przygotować serce na godne przyjęcie przychodzącego Zbawiciela - Jezusa Chrystusa, na wzór Niepokalanej.

44 Podziękowania - dodaj własne podziękowanie

49 Spis artykułów w 2016 r. według tematów

51 Świąteczna oferta

 
emusdzemus dnia 17 kwiecień 2012 23:55:46

Dziękuję RN za to że jest, trwa, czuwa! Jesteście dla mnie ogromnym wsparciem!

maras dnia 28 czerwiec 2012 07:03:41

Jesteście jedyną gazetą katolicką po którą sięgam, nie boicie się trudnych tematów i za to Wam dziękuję.
Pozdrawiam.

Czarek dnia 07 wrzesień 2012 19:49:23

Podejmujecie naprawdę ważne tematy dla wiary, jesteście super

ante dnia 22 styczeń 2014 16:44:04

Dziękuję za wersję elektroniczną RN

emusdzemus dnia 15 luty 2014 02:37:30

Rycerz na moim iPadzie. Genialnie. Wersję papierową na dłużej zostawię mojej mamie :-) Ogromne dzięki!:D

aina dnia 26 lipiec 2014 20:20:08

dziekuje za to ze jestescie i trwacie na strazy wiary w Boga! Dziekuje za pouczenia i za trudne tematy! Dziekuje!:)

mirekg74 dnia 13 grudzień 2014 17:49:05

dziękuję że jesteście, w mojej rodzinie Rycerz Niepokalanej to tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie.

janusz dnia 27 marzec 2016 12:28:22

dziękuje za powołanie do życia konsekrowanego dobremu Bogu

janusz dnia 21 czerwiec 2016 16:35:27

Rycerz Niepokalanej związany jest mocno ze stowarzyszeniem Rycerstwa Niepokalanej czemu tak mało na ten temat w Rycerzu- pozdrawiam fr.Janusz

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.